Lista aktualności Lista aktualności

Akcja „Drzewko za makulaturę - 2022”

Akcja rozpocznie się o godzinie 9.00 i będzie trwała tradycyjnie aż do wyczerpania sadzonek. Projekt skierowany jest do wszystkich mieszkańców Powiatu Stalowowolskiego.  

Każdy uczestnik akcji oddając minimum 5 kg makulatury (gazet, opakowań tekturowych, zużytych książek, papierowych worków itp.) otrzyma kupon uprawniający do otrzymania jednej sadzonki drzewka lub krzewu ozdobnego.

Będzie ona przyjmowana od godziny 9.00 w dwóch punktach na terenie miasta tj.: w Rupieciarni przy ul. 1 Sierpnia 18 A oraz na terenie Zakładu Mechaniczno-Biologicznego Przetwarzania Odpadów Komunalnych przy ul. Centralnego Okręgu Przemysłowego 25.

Po oddaniu i zważeniu makulatury wydawane będą specjalne kupony, które tego samego dnia będzie można wymienić na sadzonki wystawione na parkingu przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Stalowej Woli przy ul. Podleśnej 15.

Jedna osoba będzie mogła otrzymać 5 sadzonek, a do wyboru będą następujące gatunki drzew i krzewów: bez (lilak pospolity), borówka amerykańska, cis pospolity, dereń jadalny, hibiskus bylinowy, morwa biała, świerk srebrny - w łącznej ilości ponad 3 000 sztuk.

Osoby, które planują dowieźć makulaturę samochodami, są proszone o dostarczenie jej na teren Zakładu Mechaniczno-Biologicznego Przetwarzania Odpadów Komunalnych przy ul. Centralnego Okręgu Przemysłowego 25, z uwagi na to, że jest tam duży plac manewrowy. Pieszych i rowerzystów, którzy mają mniejsze ilości makulatury, zapraszamy do Rupieciarni przy ul. 1 Sierpnia 18 A. Tradycyjnie przygotowanych zostanie kilka punktów wagowych, co znacznie oszczędzi czas oczekiwania w kolejce.