Lista aktualności Lista aktualności

Historyczny sukces naszej drużyny!


Drużyna Nadleśnictwa Gościeradów zdobyła brązowy medal na XX Mistrzostwach Nadleśnictw w Piłce Siatkowej o Puchar Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie. Mistrzostwa odbyły się w dniach 21-22 kwietnia br., a uczestniczyły w nich 23 drużyny.

Po słabym pierwszym grupowym meczu z Nadleśnictwem Tomaszów, nasza drużyna szybko wyciągnęła wnioski i w kolejnym meczu pewnie pokonała Nadleśnictwo Puławy. Po wygraniu grupy w 1/8 finału nasza drużyna zwyciężyła z Nadleśnictwem Rozwadów i awansowała do najlepszej ósemki Mistrzostw, co było już największym sukcesem w historii rozgrywek.
W ćwierćfinale zmierzyliśmy się z Nadleśnictwem Mircze. Po wygraniu pewnie dwóch setów można było świętować awans do półfinału. Tam czekał na nas bardzo trudny przeciwnik, obrońca tytułu – Nadleśnictwo Chełm. Po wyrównanym meczu (na przewagi) musieliśmy jednak uznać wyższość przeciwnej drużyny. Po wygranej w „małym finale” z Nadleśnictwem Józefów zdobyliśmy pierwszy medal dla Nadleśnictwa Gościeradów.

Michał Saładiak został wybrany najlepszym broniącym Mistrzostw, natomiast  Maciej Stopyra otrzymał statuetkę dla wyróżniającego się zawodnika w naszej drużynie.

Końcowa klasyfikacja Mistrzostw:

  1. Nadleśnictwo Rudnik
  2. Nadleśnictwo Chełm
  3. Nadleśnictwo Gościeradów
  4. Nadleśnictwo Józefów
  5. Nadleśnictwo Mircze
  6. Nadleśnictwo Janów Lubelski
  7. Nadleśnictwo Włodawa
  8. Nadleśnictwo Biłgoraj

Wielkie gratulacje dla całej drużyny!
 

Fot: ZSL Biłgoraj