Lista aktualności Lista aktualności

Narodowe Święto Niepodległości


104 lata temu Polska odzyskała niepodległość. Rocznica odzyskania przez nasz kraj wolności to również rocznica odzyskania lasów przez polską administrację. Wprawdzie początki działalności, scalanie ziem i lasów do niedawna rządzonych przez trzech zaborców, były trudne, to udało się podłożyć podwaliny pod strukturę Lasów Państwowych.


Mając na uwadze doniosłość tamtych wydarzeń Leśnicy z Nadleśnictwa Gościeradów wzięli udział w obchodach Narodowego Dnia Niepodległości na terenie gmin Zaklików i Radomyśl nad Sanem.


ZAKLIKÓW
Mieszkańcy Zaklikowa godnie uczcili Narodowy Dzień Niepodległości. Obchody rozpoczęły się uroczystym przemarszem spod remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Zaklikowie pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudzkiego, gdzie delegacje samorządu i instytucji złożyły pamiątkowe wieńce. Wśród przybyłych delegacji nie zabrakło przedstawicieli Nadleśnictwa Gościeradów z Nadleśniczym Mirosławem Machem na czele. Następnie w zaklikowskim parku odprawiona została Msza Święta za Ojczyznę. Wieczorem mieszkańcy gminy zebrali się na rynku gdzie przy ognisku patriotycznym śpiewano pieśni patriotyczne, powstańcze, żołnierskie i harcerskie.

 

RADOMYŚL NAD SANEM
Równie uroczyście przebiegły obchody 104. Rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w Gminie Radomyśl nad Sanem. Ważnym wydarzenie obchodów rocznicowych była msza św. za Ojczyznę. Po zakończeniu mszy św. i przejściu pochodem ze sztandarami, w rytm marszu orkiestry dętej na Mały Rynek, pod pomnikiem „Poległych i zaginionych w czasie wojny światowej w 1914 -1918 z Radomyśla”, została wciągnięta flaga na maszt oraz odśpiewany hymn narodowy. Pokłon i cześć bohaterom poprzez złożenie kwiatów i zapalenie zniczy oddały przybyłe delegacje: Nadleśnictwa Gościeradów, harcerzy, szkół i Grona Młodzieży Ziemi Radomyskiej.