Lista aktualności Lista aktualności

Nowy numer Lubelskiego Głosu Lasu

Publikujemy wersję elektroniczną najnowszego numeru „Lubelskiego Głosu Lasu”, magazynu pracowników RDLP w Lublinie. Zapraszamy do lektury!

W najnowszym numerze najwięcej miejsca poświęciliśmy udziale lubelskich leśników w uroczystościach związanych z setną rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę. Na przestrzeni tego szczególnego dla naszej ojczyzny roku pracownicy biura i nadleśnictw RDLP w Lublinie angażowali się w szereg inicjatyw mających na celu upamiętnienie wielkiego jubileuszu.

            Kilkaset szkół z całej Lubelszczyzny zasadziło dęby pochodzące z nadleśnictw lubelskiej dyrekcji w nawiązaniu do spontanicznego sadzenia drzew, którego w 1918 roku dokonywali nasi przodkowie, świętując odzyskanie wolności po 123 latach zaborów. W stulecie odzyskania niepodległości, podczas Ogólnopolskich i Regionalnych Obchodów Święta Lasu w Janowie Lubelskim, które w czerwcu ubiegłego roku odbyły się pod Patronatem Narodowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy odsłonięto pomnik poświęcony leśnikom pomordowanym oraz poległym za wolną Polskę. W ciągu roku lubelscy leśnicy uczestniczyli także w obchodach wielu rocznic i wydarzeń istotnych dla historii naszego narodu dając świadectwo patriotyzmu i przywiązania do naszych narodowych korzeni.

            W roku setnej rocznicy odzyskania niepodległości stulecie istnienia świętowały aż trzy nadleśnictwa (Chełm, Parczew i Puławy), które na różne sposoby starały się upamiętnić swoje okazałe jubileusze. Mniej okazałe, ale równie istotne piętnaste urodziny obchodził w minionym roku również Zespół Reprezentacyjny Sygnalistów Myśliwskich „Polesia Czar”. Na łamach grudniowego numeru Lubelskiego Głosu Lasu opisaliśmy jego historię, najważniejsze osiągnięcia oraz perspektywy jakie rysują się przed nim w najbliższej przyszłości.

            W najnowszym numerze naszego czasopisma zaprezentowaliśmy także sylwetkę Edwarda Trzeciaka, leśniczego wyróżnionego medalem „Sprawiedliwy wśród Narodów Świata” oraz przybliżyliśmy miejsca związane z historią w Leśnictwie Brzozowica.

 

Aby pobrać najnowszy numer „Lubelskiego Głosu Lasu” kliknij tutaj.