Lista aktualności Lista aktualności

WRZEŚNIOWY "LUBELSKI GŁOS LASU"

 

Publikujemy wersję elektroniczną trzeciego numeru „Lubelskiego Głosu Lasu”, magazynu pracowników RDLP w Lublinie. Zapraszamy do lektury

Tematem przewodnim wrześniowego wydania naszej publikacji jest gospodarka łowiecka na terenie RDLP w Lublinie. Odzwierciedleniem wzorcowej realizacji założeń z tego zakresu były zeszłoroczne wyniki osiągnięte przez ośrodki hodowli zwierzyny znajdujące się w granicach administracyjnych lubelskiej dyrekcji. Cieszą się one coraz większą popularnością, nie tylko wśród krajowych myśliwych, lecz także wśród zagranicznych gości.

O porządkowaniu szkód i zagospodarowaniu drewna poklęskowego opowiada nadleśniczy Nadleśnictwa Sarnaki, Andrzej Wybranowski. Bogatą historię tegoż nadleśnictwa opisuje monografia „Z dziejów lasów nadbużańskich” autora Rafała Zubkowicza. W numerze artykuł o ogromnym sukcesie tej publikacji, uznanej w konkursie za najlepszą monografię Lasów Państwowych.

W trzecim tegorocznym wydaniu magazynu pracowników RDLP w Lublinie interesujący tekst o lubelskich leśnikach, którzy zapisali się złotymi zgłoskami w historii naszej dyrekcji.

Kliknij tutaj, aby przeczytać trzeci numer Lubelskiego Głosu Lasu