Lista aktualności Lista aktualności

„Zanocuj w lesie” - Nadleśnictwo Gościeradów


Nadleśnictwo Gościeradów wyznaczyło specjalne obszary leśne o powierzchni około 1500 hektarów, gdzie miłośnicy bushcraftu i survivalu mogą uprawiać swoje hobby bez korzystania ze specjalnej infrastruktury turystycznej. Przygotowaliśmy do Waszej dyspozycji obszar obejmujący część Wyżyny Zachodnio-Lubelskiej, gdzie kompleksy leśne rozlokowane są wśród rolniczego krajobrazu. Wyznaczone przez Nadleśnictwo strefy to w większości lasy mieszanie i liściaste, w których każdy miłośnik buchcraftu i survivalu odnajdzie spokój i wytchnienie od codziennego zgiełku. Serdecznie zapraszamy do pobytu w lasach Nadleśnictwa Gościeradów.


Lokalizacja obszaru w Nadleśnictwie Gościeradów widoczna jest na mapie http://www.bdl.lasy.gov.pl/portal/mapy oraz z poziomu aplikacji Mbdl http://play.google.com/store/apps/details?id=pl.gov.lasy.bdl&hl=pl&gl=US (android) lub http://apps.apple.com/us/app/mbdl/id1388815663 (iPhone), z menu wybierz – mapy BDL – mapa zagospodarowania turystycznego.


Zanim udasz się na wyprawę zapoznaj się z:
1.    Regulaminem korzystania z obszaru [załącznik poniżej].

2.    Informacjami, gdzie wyznaczone są miejsca do rozpalenia ogniska, czy są one zaopatrywane w drewno oraz na jakich zasadach można z nich korzystać.
•  Miejsce udostępnione do rozpalania ogniska: leśnictwo Marynopole oddział 191-d

3.    Mapą okresowego zakazu wstępu do lasu http://zakazywstepu.bdl.lasy.gov.pl/zakazy/. Przed wyjściem do lasu, sprawdź, czy obszar nie znajduje się na terenie objętym zakazem.

4.    Zasadami bezpiecznego korzystania z lasu http://www.lasy.gov.pl/pl/wideo/telewizja-lasow-panstwowych/wideo/czas-w-las.

5.  •  Prace z zakresu gospodarki leśnej w październiku 2021 r., w obszarze objętym programem” Zanocuj w lesie” odbywają się w pododdziałach: 17-(a, b, c, d, f, g), 18-(a, b, c, d, f, g), 21c, 22c, 26a,b, 59c, 89a, 179g, 196c, 196g, 198c, 268a, 269d, f, 271b, d, 273f, 279a. Na powierzchniach tych obowiązuje zakaz wstępu;

6.    Terminami polowań zbiorowych odbywanymi w okresie jesiennym i zimowym. Koła łowieckie mają obowiązek podawać je do wiadomości gmin.

Na obszar, na którym odbywa się polowanie, obowiązuje zakaz wstępu!  

7.    Jeśli Twój nocleg przewiduje więcej niż 2 noce lub/i więcej niż 9 osób w jednym miejscu, musisz wypełnić formularz zgłoszenia noclegów i uzyskać zgodę Nadleśnictwa. Zgłoszenie następuje poprzez wypełnienie formularza [załącznik poniżej] oraz przesłanie go na adres: goscieradow@lublin.lasy.gov.pl nie później niż 2 dni robocze od planowanego noclegu. Pozytywna odpowiedź mailowa z Nadleśnictwa jest wyrażeniem zgody na zaplanowane noclegi.

 

Kontakt do koordynatorów programu w Nadleśnictwie:

Katarzyna Pochodyła

katarzyna.pochodyla@lublin.lasy.gov.pl
tel.:608 328 582, 781 155 027

Dominik Kurantowicz

dominik.kurantowicz@lublin.lasy.gov.pl
tel.: 696 429 820


Nadleśnictwo Gościeradów przystąpiło do Programu „Zanocuj w lesie”, który powstał w ramach kontynuacji założeń zawartych w ogólnopolskim pilotażu udostępnienia obszarów leśnych celem uprawiania aktywności typu bushcraft i survival. Po ponadrocznym okresie trwania pilotażu, ankietowaniu osób korzystających z obszarów pilotażowych, zarządców terenu, rozmowach ze środowiskiem bushcraftowym i survivalowym powstał pomysł przekształcenia pilotażu w stały program pn. „Zanocuj w lesie”.

 

Użytkowników Programu zachęcamy do uzupełnienia ankiety dostępnej pod adresem: http://personal.ewaluacja.eu/index.php/544185?lang=pl