Położenie

Nadleśnictwo Gościeradów jest jednym z dwudziestu pięciu nadleśnictw wchodzących w skład Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie. Nadleśnictwo jest położone na terenie województwa lubelskiego, powiatu kraśnickiego i na terenie województwa podkarpackiego, powiatu stalowowolskiego. Swym zasięgiem łącznie obejmuje siedem gmin w tym jedną miejską. Powierzchnia nadleśnictwa wynosi 18 614 ha, w tym powierzchnia leśna – 16 997 ha.

Historia

Nadleśnictwo Gościeradów utworzono na mocy dekretu PKWN dnia 12 XII 1944 roku. Od 1984 do 2015 roku składało się z trzech obrębów: Gościeradów, Radomyśl i Zaklików. Historia każdego z nich toczyła się innymi torami. W 2016 roku w wyniku połączeniu obrębów Zaklików i Radomyśl powstał obręb Poligon.

Organizacja nadleśnictwa

Nadleśnictwo - podstawowa jednostka gospodarcza i organizacyjna w strukturze Lasów Państwowych. Nadleśnictwo wchodzi w skład Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych i obejmuje swoim obszarem możliwy do zapewnienia szczegółowego nadzoru i kontroli pracy podległych leśniczych.